+38 050 173 43 10

Головна > Методи обстеження > Отоакустична емісія для моніторингу ототоксичності

Image placeholder

Отоакустична емісіядля моніторингу ототоксичності

Одним з найефективніших застосувань методу реєстрації отоакустичної емісії є моніторинг ототоксичності

Ототоксичні препарати, до яких відносяться багато антибіотиків (особливо аміноглікозиди), петльові діуретики та хіміотерапевтичні препарати, зазвичай призначаються при станах, що загрожують життю.

Протоколи реєстрації отоакустической емісії покликані виявляти негативні наслідки призначення цих препаратів, і в подальшому міняти їх дозування і коригувати план лікування.

Наукові дані показують, що деякі хіміотерапевтичні препарати, які використовуються в онкології, призводять до серйозних порушень слуху у пацієнтів. Так, застосування цисплатину відповідає в середньому за 62% випадків практично повної втрати слуху. Карбоплатину – за 82%.

Така ототоксичність препаратів вказує на необхідність лікування пацієнта під контролем об’єктивних досліджень.

Моніторинг ототоксичності: що обрати – DPOAE або TEOAE?

Якщо порівнювати два методи тестування – DPOAE і TEOAE, то як метод моніторингу ототоксичності емісія на частоті продукту спотворення (DPOAE) підходить краще, ніж затримана/транзитивна викликана отоакустична емісія (TEOAE).

Справа в тому, що при використанні DPOAE вимірювання можна проводити на високих частотах, верхня межа яких становить 5 кГц. У цьому випадку результати дослідження виявляються більш точними і інформативними для діагностики.

Крім того, DPOAE дає об’єктивну оцінку функції волоскових клітин равлики, тієї самої частини, яка найбільш схильна до впливу ототоксичних агентів. Даний нюанс особливо цінний для перевірки стану слухового аналізатора у маленьких дітей і людей з обмеженими когнітивними можливостями, які складніше піддаються тестуванню.

Illustration

Тестування до 10 кГц з використанням DPOAE

Тестування до 5 кГц з використанням TEOAE

Тестування до 5 кГц з використанням TEOAE

Найкращий результат дає поєднання методів

В ідеалі для коректного моніторингу ототоксичності краще використовувати метод емісії на частоті продуктів спотворення в поєднанні з високочастотної емісією (вище 8 кГц). Кожне з цих тестувань є по-своєму інформативним.

Для тих же цілей корисно використовувати і тимпанометрію – ще один тест, який об’єктивно аналізує дисфункцію середнього вуха.

Найкраще: проводити дані дослідження до початку прийому токсичних для слуху препаратів, а потім виконувати їх послідовно протягом усього періоду терапії.

Результати тестування з кількох сеансів можуть бути накладені

Результати тестування з кількох сеансів можуть бути накладені

У лінійці обладнання Interacoustics є апарат, здатний проводити всі три тестування – це платформа для об’єктивного дослідження слуху Titan.

аудіометр Titan

Titan

Призначений для проведення імпедансометрії, реєстрації отоакустичної емісії (OAE), та проведення широкосмугової тимпанометрії.

З питань отримання додаткової інформації про аудіометр Titan заповніть коротку форму

ДЯКУЄМО!

Ми зв'яжемося з ваминайближчим часом.

Can't send form.

Please try again later.